W dniach 3–4 października 2019 r. w Krakowie odbędzie się siódma edycja konferencji Hazex. W tym roku tematyka obejmować będzie zagadnienia związane z bezpieczeństwem wybuchowym i pożarowym w przemyśle.

 

Tegoroczne wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim przedstawicielom zakładów produkcyjnych, w których urządzenia, instalacje produkcyjne lub całe pomieszczenia zagrożone są wybuchem (głównie pyłów, w mniejszym stopniu gazów) i/lub pożarem. Udział w konferencji powinny wziąć także firmy wykonawcze realizujące prace na tego typu obiektach, zakłady ubezpieczeniowe, jak również przedstawiciele organizacji rządowych.

 

Do grona odbiorców Hazex’u należą przedstawiciele kadry kierowniczej i inżynierskiej działów technicznych, w tym odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i utrzymanie ruchu w przemyśle energetycznym, spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, a także drzewnym.

 

Tematyka konferencji Hazex

 

Podczas konferencji zaprezentowanych zostanie około 15 tematów. Omawiane będą zagadnienia prawne, sposoby ochrony pomieszczeń i urządzeń, a także podejście najważniejszych ubezpieczycieli do kwestii bezpieczeństwa – poniżej prezentujemy pierwsze tematy wystąpień.8

 

- „W moim zakładzie od 20 lat nic się nie stało” – czyli czy palne i wybuchowe pyły stanowią realne zagrożenie? Od teorii do praktyki wspartej filmami ukazującymi skutki wybuchów. (Mariusz Balicki, GRUPA WOLFF)

- Bezprzewodowe systemy sygnalizacji pożaru: niezawodność i elastyczność w strefach Ex oraz pozostałych aplikacjach (Arkadiusz Waligóra, CREATIO)

- Jak zabezpieczyć przed wybuchem urządzenia, które drgają (Zbigniew Wolff, GRUPA WOLFF)

- Zasilanie podstawowe i rezerwowe systemów i urządzeń przeciwpożarowych. Certyfikacja źródeł zasilania (Wacław Kozubal, CERBEX)

- Ograniczenia stosowania zabezpieczeń przeciwwybuchowych – teoria a praktyka (Mariusz Balicki, GRUPA WOLFF)

- Od świadomości do skuteczności. Zarządzanie zmianą na przykładzie wdrożeń ochrony przeciwwybuchowej w organizacjach (Grzegorz Krzemiński, Instytut Bezpieczeństwa i Informacji)

- Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki – omówienie zagrożeń i przedstawienie podstawowych wymagań dla zapewnienia bezpieczeństwa (Rafał Selega, ABB)

- Nagrzewanie i zapłon warstwy pyłu od gorących powierzchni – eksperyment i modelowanie (Zdzisław Salamonowicz, Szkoła Główna Służby Pożarniczej)

- Ryzyko w przemyśle z perspektywy ubezpieczyciela (Krzysztof Kowalczyk, Hestia Loss Control)

- Przemysłowe rozwiązania sygnalizacji pożaru (Robert Waleń, GRUPA WOLFF)

Tematy kolejnych prelekcji będą sukcesywnie uzupełniane na stronie internetowej wydarzenia: https://www.hazex.eu/konferencja-atex/

 

Pokaz wybuchów na żywo

 

Podczas konferencji odbędzie się pokaz demonstrujący skutki wybuchu pyłów oraz gazów. Wybuchy zostaną zrealizowane na otwartej przestrzeni, jak również we wnętrzu zbiornika o objętości 1,6 m3. W tym ostatnim przypadku, w czasie kilku testów, zastosowane zostaną różne typy zabezpieczeń przeciwwybuchowych (system tłumienia, odciążania i odsprzęgania wybuchu). Pokaz odbędzie się na pobliskim poligonie.

 

Zgłoszenie / Rezerwacja miejsca: www.hazex.eu/konferencja

Beata Godawa - b.godawa@hazex.eu, +48 12 2018 100

 

Lokalizacja i termin:

3-4 października 2019 r.

Hotel Best Western Premier

Kraków, ul. Opolska 14a (w pobliżu lotniska Kraków-Balice oraz autostrady A4)

 

Źródło: Informacja prasowa, GRUPA WOLFF

 

Bezpieczeństwo wybuchowe
i pożarowe – konferencja HAZEX 2019
dla branży przemysłowej
08 sierpnia 2019