Przez najbliższe 3-4 lata Gaz-System będzie realizował inwestycje o wartości prawie 10 mld zł - czytamy w "Pulsie Biznesu".

 

W trakcie realizacji jest budowa 15 gazociągów o długości prawie 915 km będących elementem korytarza Północ - Południe (N-S). Ich koszt szacowany jest na 4,9 mld zł.

 

- Zawarto już 11 umów na wykonanie robót budowlano-montażowych dla gazociągów o długości 633,9 km i wartości ponad 1,7 mld zł. Budowę trzech odcinków, o długości 101,1 km, już nawet zakończono. Dla czterech gazociągów z programu N-S nie zawarto jeszcze umów na wykonanie - powiedział cytowany przez "Puls Biznesu" Mariusz Kozłowski, rzecznik Gaz-Systemu.

 

Gazeta przypomina, że projektowane są również dwa interkonektory mające połączyć Polskę z Litwą o wartosci około 1,3 mld zł. W najbliższych latach Gaz-System planuje budowę gazociągów systemowych o długości 507 km, podzielonych na 9 odcinków. Wybrano już wykonawców dla dwóch z nich, na kolejne dwa szykuje dokumentację przetargową, a trzy są na etapie projektowania - czytamy w "Pulsie Biznesu".

 

Fot. Gaz-System

 

Źródło: Puls Biznesu

 

Gaz-System: w 3-4 lata inwestycje
o wartości 10 mld zł
05 grudnia 2018